piątek, 21 lutego 2014

Tydzień wakacjiW tym roku szkoła jakoś wyjątkowo rozpieściła nas aż tygodniem wolnego! Nie wiem czy w poprzednich latach też tak było, a ja po prostu nie pamiętam? Wydaje mi się jednak, że aż całego tygodnia przerwy to nie mieliśmy nigdy. W każdym razie wszyscy się ucieszyli. Mogliśmy troszkę dłużej pospać, niespiesznie zjeść śniadanie, a także wybrać się na pierwsze, dłuższe spacery, bo pogoda poprawiła się znacznie. Pojechaliśmy też na krótką co prawda, ale pierwszą w tym roku, wycieczke rodzinną. Zatem sezon wyjazdów uważam za rozpoczety!

Zaraz w poniedziałek obchodziliśmy urodziny Małgosi. Dostała odtwarzacz MP3, więc cieszyła się muzyką, a my mieliśmy spokój i ciszę.


Do tego zaliczyliśmy bibliotekę już dwa razy(dziś jest środa, więc szansa na kolejne wyjście po książki wciąż istnieje) i Gosia znikała na kilka godzin w swoim pokoju, pochłonięta lekturą.

Monika zafascynowana była pomoca  w kuchni, a szczególnie zmywaniem naczyń. Nie ma to jak popluskać się w pełnym piany zlewie.Tymczasem Izabelka pochłonięta była tworzeniem historyjek, przeżywaniem problemów i odtwarzaniem scen rodem z bajek, bądź życia. W momencie, kiedy wyjmie swoje figurki, rozłoży domki, zbuduje zamki z lego, potrafi bawić się w swoim świecie godzinę, nawet dwie.


Grunt, to jej w tym nie przeszkadzać. Nie robić zdjęć, nie zaczepiać, nawet nie pytać, czy chce jeść.Któregoś popołudnia wyciągnęliśmy farby, stare bluzki, które posłużyły za fartuchy i zaczęło się malowanie! Tym razem dziewczyny używały farb plakatowych, którymi tworzyły obrazy na grubej tekturze. Została mi ona po meblach, które jakiś czas temu przywieźliśmy z ikei. Pocięłam podła na prostokąty dość poważnych rozmiarów i teraz dzieciaki malują na nich obrazy.Ponieważ powierzchnia stołu jest dość dobrze zabezpieczona, nie rozkładam już kolejnych ochraniaczy.Każda z nich zaangażowała się bardzo mocno w swoja pracę i w skupieniu nakładała kolejne kolory i warstwy farby.I oczywiście spacer - pierwszy długi spacer w kierunku torfowisk, w celu szukania wiosny. A dopatrzeć się jej można było wszędzie! Ptaki już od dłuższego czasu świergolą głośno, tam, wśród lasów, tym bardziej było je słychać. Takie radosne śpiewy, zupełnie inne, niż te z czasu zimy i chłodu, choć oczywiście przesadnie ciepło nadal nie jest.Gosia zabrała swój aparat i próbowała uwiecznić to, co przykuło jej uwagę. Ciesze się bardzo, ze powoli klarują się jej zainteresowania. Bardzo bym chciała w przyszłym roku wysłać ją na kurs rysunku i malowania, który proponuje prywatna szkoła polska  w Portlaoise. Wygląda dość ciekawie, a moja najstarsza wyraźnie zdradza ciągoty w tym kierunku. Chciałabym sprawdzić, czy warto szkolić ją w tej dziedzinie.Monika próbowała pozować do zdjęć, ale zawsze ze swoimi minkami:


Teraz dopiero widzę, jak inaczej wygląda bez okularów i jak bardzo jej one pasują. Dodają nie tylko uroku, ale i powagi. Na tym zdjęciu wygląda znowu jak mały dzieciak.

Wkoło jeszcze szarawo, zielenią cieszą oczy tylko tuje i cyprysiki oraz poduchy mchów, których u nas dużo i oczywiście stara trawa, która u nas jest przez okrągły rok zielona. Z tym, że jest to taka stara, szara zieleń.


Dopiero kiedy odrodzi się po zimie, zacznie kipieć tą młodą, niemalże błyszczącą zielenią. Póki co, cieszymy się tym, co mamy.W następnym poście umieszczę zdjęcia budzącej się dożycia przyrody. Ten jest i tak przełądowany zdjęciami.

Pozdrawiam Was wiosennie!!!

1 komentarz:

  1. Czy to jest jakiś odpowiednik polskich ferii zimowych? U Was wiosna się wylewa z każdego zdjęcia, a i u mnie zauważyłam pierwsze rozwijające się roślinki w ogródku i przeżyłam szok, wszak to luty! Fajnie , że Małgosia ma taką mamę, która pomyśli za nią, ja np. żałuję że moja mama nie zainteresowała się w odpowiednim momencie i nie zaczęła kształcić muzycznie, bo muzyka zajmuje bardzo ważne miejsce w ,moim życiu , może nie być drutów, a muzyka musi być, może teraz robiłabym zupełnie co innego w życiu? Nie mam pretensji do mojej mamy, absolutnie, wtedy były zupełnie inne czasy i człowiek myślał o bardziej przyziemnych rzeczach typu co dzisiaj i gdzie rzucą i ile godzin będzie się po to stało, ale teraz ... fajnie, że o tym myślisz. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń