wtorek, 21 kwietnia 2009

TullamoreWczoraj, przy okazji wizyty w szpitalu, odwiedziliśmy po raz pierwszy miasto Tullamore - stolicę hrabstwa Offaly. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na chodzenie po samym mieście, ale kilka fotek udało mi się zrobić.


Nad Grand Canal pięknie kwitły migdałki trójklapowe:Zdjęcie nie oddaje całego uroku tego miejsca, który osiągnięto dzięki przerzuconym przez wodę mostom o lekkich konstrukcjach.


Prawie każda droga jest teraz otoczona kwitnącymi drzewami:


I oczywiście typowy dla nas ruch lewostronny.


W oddali dostrzegliśmy spory budynek, stojący na wzgórzu:

W miarę zbliżania i obchodzenia go naokoło - tylko z jednej strony jest podjazd - wyłaniał się coraz inny jego obraz:Na tle tego nieba, z otaczającymi go ciemnymi drzewami, wyglądał trochę ponuro.


Wkoło rośnie dużo starych drzew, które nadają swoisty klimat temu miejscu. Część z nich jest już obumarła, ale nadal nie została usunięta:

Tak wygląda tablica informacyjna przed kościołem:

Dziewczynki wspinały się na "zbocza" - dla nich całkiem spore:

...a później potrzebowały pomocy taty:


Tak kościół prezentuje się od tyłu:

Urzekły mnie piękne okna:Część była z witrażami, których nie potrafiłam odpowiednio ująć.


Na tyłach znajdowało się małe wejście z kruszącymi się już lekko schodami oraz trawą i mchem, które wrosły między kamienie:


Kościół otoczony jest przez majestatyczne żywotniki, którym dostojności dodaje ciemna zieleń:Kontrast między trawą, a drzewami był naprawdę taki mocny, zwłaszcza w ostrych promieniach słonecznych.


I widok z samej góry na miasto i wzgórza w oddali:


Aż Monika stała pełna podziwu z zamyśleniem na buzi:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz