środa, 25 lipca 2012

Wicklow GapOstatnio pojechaliśmy na wycieczkę do Powerscourt Hause and Gardens i aby tam dotrzeć, Artur wybrał drogę przez góry Wicklow. Jak zawsze, powinnam dodać, bo każda nasza wycieczka, która zmierza w tamtym kierunku, odbywa się nie autostradą(ok. 60 minut), tylko krętą drogą przez góry. Plus jest taki, że przed oczami mamy nie widok tylnej klapy jadącego przed nami samochodu, a piękne krajobrazy. 


Tym razem pogoda była mocno-taka-sobie. Zachmurzenie utrzymywało się prawie cały dzień ,ale nie padało, co jest niezmiernie ważne. Jadąc przez góry, zrobiliśmy sobie krótki postój i wycieczkę, żeby rozprostować nogi. 

Wiclow Gap - obszar rozciągający się od Hollywood(tak, mamy swoje własne) do Laragh. Biegnie tamtędy droga - jedna z dwóch - przecinająca Góry Wicklow ze wschodu na zachód. Druga, to droga przez Sally Gap w północnym Wicklow. 
Obie drogi są niezwykle ważne - jako szlaki komunikacyjne, ale też jako szlaki turystyczne dające możliwość podziwiania spektakularnych widoków. Ja jestem oczarowana krajobrazami za każdym razem, nawet teraz, kiedy chmury przyciemniły wszystko i przytłumiły kolory. 


Zapraszam:
Moje dziewczyny pytały o możliwość dotknięcia chmur, które były tak nisko, że zakrywały część gór. Dzieciom zdawało się, że podbiegną trochę, wyciągną ręce i złapią ten biały puch.
Z parkingu powędrowaliśmy taka "ścieżką" ułożona z grubych, połączonych ze sobą, bali. Wkoło rozciągały się wrzosowiska, jeszcze zielone, ale już dające nadzieję na piękne kolory w sierpniu.

Ustawianie do zdjęcia... taa... i tak żadne nie jest takie, jak być powinno.


Nasza najmłodsza pociecha dzielnie wędrowała w górę:
...a potem podziwiała jezioro w dole, ale już z wysokości rąk taty.Do jeziora już nie poszliśmy - można nawet podjechać - bo głównym naszym celem było zupełnie co innego.
Obiecuję sobie, że kiedyś wybiorę się w góry sama, z aparatem w dłoni i powoli przejadę się tym szlakiem. 
Moje pociechy brodzące w morzu traw:
I na zakończenie ja:)Kolejny wpis będzie już o pięknych ogrodach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz