piątek, 13 sierpnia 2021

Znowu mało robótek...

 ...a dużo kwiatów. 


Z robótek dzierga się druga para skarpetek z wełny, czystej wełny, dodam. Całkiem przypadkowo trafiłam na nią w SH. Na tę i jeszcze dwie kolejne: bordową i mieszankę zieleni. Gryzą niemożebnie! ale i pachna taką wełną, którą znam z dzieciństwa. 


W ogrodzie kolejne zmiany... jedne kwiaty kwitną, inne przekwitaja...

Róże w tym roku u mnie słabe. Pierwsze pąki zjadły mszyce, ścięłam więc bardzo nisko i to drugi rzut. ...ładne... ponieważ róże zawsze sa ładne. 


Kosmos rozrasta się wzwyż i wszerz.

Nasturcja pnie się w cieniu powojnika. Będzie łądnie rosła, o ile jakieś wczesne przymrozki jej nie zniszczą.Floksy powoli rozwijały kwiaty:

...by w końcu pokazać je w pełni

Koper wyrósł ponad dach szopy.Wilec powoli się rozrastaI powojnik z coraz większą ilością kwiatów:Wiciokrzew... Z kwiatami, które wydzielają woń, jakby ktoś otworzył butelkę perfum:
I w końcu lilie orientalne raz jeszcze:Tym razem białe:

8 komentarzy:

 1. Pięknie, nie wielki ten ogród ale kwiatków sporo.U mnie coraz mniej gdyż w tym roku nie robiłam żadnych nowych nasadzen.Skarpetki sl7czne.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewielki, to prawda, ale tak jakoś da się to wszystko upchac:)

   Usuń
 2. Po wielu latach nielubienia,odkryłam w tym roku urok kosmosu,u nas mówi się na niego Warszawianki, chociaż nie wiem z jakiej przyczyny.W zeszłym roku posadziłam kilka ,a w tym roku już sam sobie daje radę i jest piękny pojedyńczo jak i grupie. Chyba już zostanie na dłużej w moim maleńkim ogródeczku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kosmos jest absolutnie fantastyczny. Te pierzaste liście, które tak dodają lekkości

   Usuń
 3. Skarpetki będą cieplutkie. Kiedyś taką wełnę kupowałam u górali. W ogrodzie masz pięknie. Floksy bardzo lubię i w tym roku je posadziłam. Pozdrawiam serdecznie 🌞🌞🌞🌞🌞🌞

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, bedą, będą. Ja zupełnie przypadkowo kupiłam bo pewnie komuś nie odpowiadało gryzienie i oddał. Zadowolona jestem ogromnie.

   Usuń
 4. Uwielbiam kwiaty w ogrodzie, ogród bez nich wydaje się taki pusty. Jestem ciekawa tego wiciokrzewu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiciokrzew to bardzo proste w prowadzeniu pnącze. Jedyne co, to to, że kochają go mszyce i często jest nimi oblepiony.

  OdpowiedzUsuń