czwartek, 1 lipca 2021

Znowu kwiaty

 ...ale też i troszkę robótek :)

O robótkach będzie najpierw, bo potem już wpadną kwiaty i nagle okaże się, że za długi post wyszedł.

Skończyłam szary bieżnik. Na razie ukrochmaliłam go lekko i zrobiłam wstępne fotki:)


Jak wspominałam poprzednio, wzór jest bardzo prosty i przyjemny w pracy. Myślę, że może zrobię jeszcze jeden taki, ale nie teraz. Muszę chwilę odpocząć od tej bawełny.Chusta, którą zaczęłam jeszcze w maju, powolutku rośnie, ale też nie szaleję z nią, bo dziergam tylko wtedy, kiedy oglądam seriale; w zasadzie bardziej odsłuchuję, niż oglądam :)I serwetka/mały obrus, który zaczęłam po bieżniku, jest na tym etapie. Dwa razy zaczynałam, bo nie zgadzały się oczka, ale teraz już wszystko chyba pójdzie gładko.Teraz ogród, który kwitnie i kwitnie...


Na początek lilie azjatyckie:Stwierdziłam, że posadzę w tym roku, więc mam i zaczynają właśnie kwitnąć.Na razie białe - przodowniczki:

Zaraz za nimi ruszyły żółte:Jeden z kwiatów jest już ponadgryzany, ale nawet nie zdążyłam zauważyć co to było, bo znikneło.Obok nich rozrasta się krzak margerytek:


Pięknie rozkwitła mi dascia(czerwona i biała), ale to mięta wybija się na pierwszy plan:


Krwawnik już nabiera kolorów w pąkach:Wszystkie te kwiaty oblatują trzmiele. Mam ich w ogrodzie całe masy; w zasadzie to pszczół prawie teraz nie widzę, za to trzmiele non stop.Lewkonie... jak one pachną!

Niedługo uraczę Was kolejną porcja kwiatów, niech tylko bardziej rozkwitną!

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam lilie,ale co rok jakiś szkodnik zjada mi pąki i bardzo mało jest kwiatów. A taki jest, że włazi do środka i z zewnątrz go nie widać, dopiero później zamiast zakwitnąć pąk usycha i opada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam że to poskrzypka liliowa tak niszczy ci kwiaty.

   Usuń
 2. Kwiaty obłędne.U mnie skromnie.Dziergotki piękne, moja chusta została dla panny młodej. Obrus zapowiada się ciekawie.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Coś tam staram się dziergać, ale powoli wszystko idzie.

   Usuń
 3. Piękne prace. Ja mam większość kwiatów w donicach. Robię teraz dwie rabaty kwiatowe. Kwiatki są jednoroczne i nowe , trzeba poczekać na efekty. Twoje zachwycają. Pozdrawiam serdecznie 🌞🌞🌞🌞🌞

  OdpowiedzUsuń