sobota, 23 maja 2020

Projekty szkolne i nie tylko
Minęło kolejnych "parę" dni, kiedy nie pisałam. Zajęłam się za to swoimi projektami na drutach, a do tego oczywiście dochodzą projekty szkolne.

Dwa tygodnie temu Iza podjęła się nauki Power Point'a(na własne życzenie). Po tłumaczeniu, jak to z grubsza działa, wybraniu kilku zdjęć z miliona, zaczęła pracować sama.
Prezentacja nie była długa, jakies 12 czy 13 slajdów. Uważam jednak, że wyszła jej bardzo ładnie(tu się pochwalę, że nauczycielki były zaskoczone rezultatem, bo dzieci u nas nie uczą się informatyki, więc prac takich na komputerach nie wykonują; to było coś nowego, coś ekstra).
W tym tygodniu Izka wykazała chęci pisania w programie Word.
Dzięki pracy na moim laptopie, używaniu tych programów, samo szkolne zadanie okazało się przyjemnością. Dużo radości sprawiało Izie używanie skrótów klawiszowych, formatowanie tekstu, itp. Myślę, ze dzięki pracy z komputerem wszystko poszło znacznie sprawniej, a przy okazji nauczyła się czegoś nowego i pożytecznego.

Moja starsza córka ukończyła kilka dni temu 13 lat! Z tortem musieliśmy poczekać kilka dni, żeby tata mógł celebrować z nami. Monika jest jednak na tyle duża, że wolała przełożyć tort i mini imprezę na dzień, kiedy będziemy razem. Już nie data jest ważna, a samo bycie razem.


Ja z kolei utonełam w drutach...


Prawie skończyłam mój projekt: poszewka na poduszkę,....który okazał się czymś innym. Zamiast poszewki wyszedł szal.


Dziergało się tak dobrze, że postanowiłam wykończyc cały zapas włóczki. Teraz muszę jeszcze wykończyć brzegi.Z lewej strony też jest ciekawie, a po zblokowaniu pewnie będzie jeszcze lepiej.Oczywiście muszę poczekać na włóczkę do wykończenia, więc zaczęłam kolejny szal:Wzór, podobnie jak poprzedni, to absolutny hit! Najbardziej w nich mi się podoba to, że nie są skomplikowane w liczeniu; powtarzalność jest co 4 rzędy, do tego to tylko przekładanie oczek nieprzerobionych lub narzuty... bajka!
Tutaj wychodzi bardzo ładny efekt 3DMyślę, że na koniec, po zblokowaniu, będzie pięknie.


2 komentarze:

  1. Gratulacje dla Izy, mój wnuk ma już dosyć tej szkoły zdalnej.Rodzice do pracy a nauczyciele naprawdę zadają bardzo dużo, wchodzę na jego e dziennik to widzę.100 lat dla Moniki.Szale będą ekstra,napisz jakie wymiary po blokowaniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten wzór pierwszy, co to miała być poduszka jest super!
    Iza ma chyba ciągotki do informatyki?

    OdpowiedzUsuń