środa, 20 listopada 2019

Druga połowa listopada


...a więc czas, kiedy zdjęłam ze strychu pierwsze pudełka z rzeczami związanymi z adwentem i zimą.

Niedawno uplotłam z papierowej wikliny długą rurkę:...która bardzo ładnie się zwija:...i tak zwinęłam(nie mylić z zakosiłam) piękny papierowy krąg:Do tego zaplotłam cztery małe osłonki na świece, które przymocowałam do podstawy:Tak powstała baza do wieńca adwentowego.Chwilę później uplotłam jeszcze jeden taki krąg, z przeznaczeniem na bazę do ozdoby na drzwi.
Oba krążki musiałam zabezpieczyć. Najpierw klejem PVA, a potem białą farbą. Ten, który będzie szedł na drzwi zewnętrzne jest szczególnie dobrze zamalowany. Mam nadzieję, że to wystarczy, aby deszcz go nie zniszczył.
Teraz czeka mnie kolejny etap - szczególnie przyjemny - ozdabianie.
Jako kolejny projekt powstają zawieszki.

Pierwszy etap, to wycięcie potrzebnych kształtów. Ja wybrałam najprostszy - kółka, ale mogą to być serca, domki, romby, jednym słowem wszystko, na co kto ma ochotę. Kółka skleiłam po dwa, pilnując aby góra jednej strony pasowała do góry z drugiej strony.Wyrównałam brzegi i nakłułam je w równych odległościach, blisko brzegu.Potem nastąpił wybór nici - koloru, grubości i obszywanie brzegów:Tak wygląda zakończony pierwszy etap. Teraz myślę, że można dalej coś kombinować, albo igłą, albo szydełkiem:


10 komentarzy:

 1. Ten krąg z papierowych rurek mnie zachwycił - wspaniała baza na wieniec:-) Będą przepiękne dekoracje świąteczno-zimowe:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dodatku ten krág jest niezwykle prosty do zrobienia:)

   Usuń
 2. Tyle pracy , a Ty piszesz beztrosko , że chwilę potem powstała baza pod następny projekt.Zazdroszczę Ci trochę, bo mnie dopadła niemoc na wszelkie robótki , czego bardzo żałuję , bo trwa i trwa......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem taki moment - dłuższy lub krótszy - następuje. Mam nadzieję, że wkrótce minie.
   A baza jest naprawdę przyjemna do robienia

   Usuń
 3. Będą piękne dekoracje. :)
  U Ciebie praca wre, a u mnie pomysły jeszcze "leżą".
  Może dlatego, że jeszcze nie czuję atmosfery świątecznej, mimo iż w sklepach już pojawiły się różności związane ze świętami.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze atmosfery nie czuję, ale już zaczynam robić ozdoby, bo potem czasu mi zabraknie

   Usuń
 4. Wspaniale pomysly na ekoracje swiateczne, ale jak Ty ten okrag uplotlas?

  Motylek

  OdpowiedzUsuń
 5. Wianki są cudowne
  Nie potrafię tej plecionki.Zawieszki ciekawe. Czekam zatem na ozdobione Wianki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wianki są bardzo proste. wpisz papierową wiklinę, wieniec i pokazuja krok po kroku. Dłużej mi schodzi na skręcanie rurek.

   Usuń