czwartek, 10 stycznia 2019

Jeszcze noworocznie...
...wszak mamy dopiero 10 stycznia. Zatem....Wszystkim odwiedzającym, tym bliższym i tym dalszym, życzę tego, aby w Nowym Roku 2019 udało się Wam  - i nam - zrealizować jeśli nie wszystkie, to przynajmniej część planów. 

Życzę abyśmy znaleźli czas na drobne przyjemności: czytanie, film, spacer, chwilę w fotelu z filiżanką herbaty czy kawy...

Życzę, abyśmy potrafili docenić drobne szczęścia i cieszyć się chwilą.... 


I na dobry początek roku kilka kwiatków, które u mnie rozświetlają pochmurne dni zimowe.Dzięki łagodnej pogodzie, nagietki wciąż mi kwitną, może nie obficie, ale...Przebiśniegi już wychylają się spod zeszłorocznych liści.
Ciemiernik już też kwitnie:I niezapominajki patrzą na nas swymi modrymi oczętami:Wśród zieleni liści bratki wciąż rozchylają kwiaty:Najstarsza odjechała.... znowu pozostaje czekanie...

Za to mamy już wiadomość na temat jej egzaminów. Zaliczyła pierwszy trymestr, a nauczyciele są bardzo zadowoleni z jej postępów i pracowitości. To ogromny suskces zważywszy, że za nią jest najtrudniejszy czas: nowa szkoła, oddalenie od najbliższych, poruszanie się w może nie zupełnie obcym, ale jednak trochę obcym języku, wielkie miasto, nowa klasa, gdzie jest jedyną dziewczyną wśród pięciu chłopaków...
Bała się ogromnie egzaminów, bała się wyników, teraz dopiero zszedł z niej cały stres. Z nowymi siłami zaczyna następny semestr. I już na początku  `Pan Tadeusz` Na szczęście wałkowałyśmy go podczas przerwy świątecznej.

W robótkach natomiast coś tam się rusza, ale niezbyt szybko.


Zaczęłam podkładki, żeby kiedyś mieć ich kilka na wszelki wypadek. Każda jest trochę inna, choć niektóre łączy kolor:Trochę mazałam na kartonikach: tutaj akurat pastelamiTakie pierwsze koty za płoty. Utrwaliłam nawet to lakierem, żeby się nie rozmazywały kolory.I kolejny zestaw, niestety z podklejonym tłem już się nie załapały na fotę; odleciały...Generalnie to dzieci mają swoje zestawy artystyczne, ale kiedy siądę i im coś tłumaczę, to sama zaczynam działać.

3 komentarze:

 1. Dziękuję i odwzajemniam piękne życzenia:-)
  Przyjemności i sukcesów w Nowym Roku dla całej Twojej Rodziny:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za zyczenia,ludzie to pierwsza dekada stycznia a u Ciebie wiosna,kolorowo,czy tęsknię za tym ? nie ,ciesze się na razie bielą na polach i trawach,od kilku lat tak nie było,dzieci na sankach,tu i ówdzie bałwan stoi.Świat tez piękniejszy.Córa zdolna,zaliczyła pierwszy trymestr,możesz być dumna.A Ty zdolną malarką tez jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje i powodzenia zycze. Uwielbiam rekodzielo, tak wiec kartki wpadly mi w oko :))

  OdpowiedzUsuń