poniedziałek, 17 grudnia 2018

Artystycznie
Ostatni weekend moje dzieciaki i ich koleżanki wyżywały się artystycznie.  Dostały ciekawe kredki, które pod wpływem wody zamieniają rysunek w akwarelę. Zabawy było ogrom!
Kredkami można malować na szybach - tu biały sprawdza się genialnie - i wilgotną ściereczką wszystko łatwo zmywamy. Myślę, że to świetna opcja do dekorowania okien w pokoju dzieci. Same mogą sobie narysować co chcą.

Na papierze wygląda to tak:Teraz, kiedy już dziewczyny wiedzą, jak działają kredki, podsunę im papier do akwareli, albo przynajmniej blok. Pierwsze kroki stawiały na kartkach do drukarki i stąd te pofalowania.Z każdą pracą wprawiały się coraz bardziej.

Skusiłam się i ja, i po próbach na cienkich kartkach namalowałam obrazki na brystolu:Oczywiście akwarele to nie są, ale na pierwsze próby, na eksperymenty, kredki świetne.

Na kominku pojawiły się świąteczne świeczniki wyciągnięte z czeluści pudeł. Po zapaleniu wszystkich świec, będzie niesamowicie.
Miałam jeszcze 3 kolejne, ale nie zdecydowałam się na ich postawienie. Na kominku byłoby za dużo, a poza tym nasz pokój dzienny to nie komnata pałacowa. Aż tyle świec tu nie potrzeba.Dzieciaki czekały na naszą grającą kulę z jelonkami:Kula wędruje sobie z pokoju do jadalni i z powrotem, i daje im mnóstwo radości. POzytywka jest nakręcana non stop, a Artur zaciska zęby, kiedy słyszy pierwsze nuty.


4 komentarze:

 1. Fajne te kredki i BARDZO udane proby +- nie tylko dzieci!!!
  Jak moja corka dostala pudelko z pozytywka, to tez po paru godzinach zaczelam zaciskac zeby . . . i zamyc drzwi do jej pokoju . . .
  Motylek

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe kredki a i Wasze rysunki też.Z pozytywką to można zaciskać zeby,nic nie poradzisz,

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna zabawa kredkami dla całej rodziny jak widać:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zabawa i świetne efekty :)
  Spokojnych i pogodnych Świąt. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń