czwartek, 25 października 2018

Nie mam weny...

...na halloween w tym roku. Dom jeszcze nie udekorowany, choć dookoła ludzie już od dwóch tygodni wywieszaja "straszaki".  Może w niedzielę coś zrobię, bo przecież w środę już tradycyjny obchód domów i tradycyjnie już, halloweenowe przyjęcie u nas.

W tym roku bardziej skupiam się na niedługim przyjeździe Gosi. Już w sobotę leci do nas! Zostaje na tydzień i ten tydzień wykorzystamy maksymalnie. Przynajmniej mam taką nadzieję.

W szkole podstawowej dziś świętują.

Iza wybrała strój diabełka. Rogi skleiłyśmy i umocowałyśmy na opasce, spódnicę uszyłam z warstw, a do tego Izka wybrała ze swojego zestawu okularów te z czerwonymi oprawkami :)Monia w tym roku chciała pójść po najmniejszej linii oporu, więc jej nie broniłam. Oczywiście rano była rozczarowana i wkurzona, ale cóż... każdy musi się kiedyś nauczyć, że płacimy za decyzję, które podejmujemy.
Szkoda mi było dziecka, które stwierdziło, że to najgorsze halloween, ale co zrobić. To jej nie chciało się przygotowywać stroju, choć proponowałam, że mogę pomóc. POMÓC, a nie zrobić.


 W szkole organizowany był konkurs plastyczny "Siły natury". Tak sobie moje dziecko wymyśliło, tak zrobiło, nie słuchało podpowiedzi, więc się nie narzucałam. Sama praca jest w moim mniemaniu w porządku, ale czy zgodna z tematem tak do końca...
I jeszcze ciasteczka mumie na szkolny kiermasz.  Dwa lata temu zrobiły furorę, rok temu ktoś próbował skopiować, ale wyszła klapa, więc w tym roku znowu je wstawiłam.Mam nadzieję, że Monia sprzeda je wszystkie :)
I na koniec... chyba ostatnie ujęcie - wieczorne - mojego bieżnika tyż przez końcem haftowania. Dwunasta róża... więcej nie ma.

4 komentarze:

 1. Bawicie się nadal,u nas się chyba nie przyjęło.Iza super wygląda,Monia sama sobie winna ale ten wiek chyba tak ma.Ciastka rewelacja.Czekam niecierpliwie na bieznik.

  OdpowiedzUsuń
 2. O jaki uroczy diabełek:-)
  Życzę Wam wszystkim świetnej-strasznej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Diabełek uroczy i wcale nie straszny.
  Ciastka fantastyczne i dobrze, że innym nie wyszło, bo to Twój patent. :)
  Przyjemnej zabawy :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna serweta/bieznik. Czekam na gotowwy wyrób, bo już niewiele zostało!

  OdpowiedzUsuń