niedziela, 8 kwietnia 2018

Kwiaty......wokół nas.

W domu kwitły mi szafirki - oszukane, bo według etykiety, miała to być zupełnie inna odmiana. Tylko dlatego je kupiłam, wszak takich, jak na zdjęciu, w ogródku mam zatrzęsienie. Trudno.Stały na kominku, w cynowym dzbanuszku - nie wiem, jak to się stało, że nie mam zdjęcia kompozycji! - i cieszyły oczy. Wczoraj wywędrowały na taras.Do tego, na parapecie, a potem również na kominku, dołączyły do szfirków miniaturki tulipanów. W dniu zdjęciowym rozwinęły się tak szeroko, że zaczęły przypominać zupełnie inne kwiaty. Wczoraj również wywędrowały na taras.Po świętach zapragnęłam róż...Krzaczorów z wielkanocnych kompozycji wciąż miałam sporo, więc połączyłam je z tymi szlachetnymi kwiatami.
Tymczasem w ogrodzie pierwsze tulipany dostały rumieńców....by już dzień później zacząć rozchylać pąki.


W takiej ilości tulipany mam pierwszy raz w swoim irlandzkim ogródku. Jako obiekt zdjęć są niezwykle wdzięczne.Czerwone zaczynają kwitnąć pierwsze, ale... mam też drugą, późniejszą odmianę czerwonych; kwitną razem z narcyzami. Zaplątały się takie dwie cebulki w torbie z żonkilami i kwitną już drugi rok.Teraz czekam na pokaz innych kolorów.

9 komentarzy:

 1. cudnie,cudnie,i ja byłam dzisiaj na działce,hiacynty są ,przetrwały ale słabsze,nie szkodzi ważne że kolorowe,trochę żonkili wymarzło i narcyzy,
  posadziłam cebulę i cukinię,pokopałam czosnek i wyczyściłam 2 rzędy truskawek a ślubny wyczyścił maliny i odchwaścił jedną ścieżkę i w krzyżu trochę łupie,jak jutro nie będzie padał deszcz to znowu cosik się zrobi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Ula, zazdroszczę Wam tej działki! Uwielbiam grzebać w ziemi.

   Usuń
 2. Dostalam hiacynta na Swieta. Zostawic go w doniczce, czy lepiej zakopac cebulki w ziemi? Prosze o porade, bo Twoje kwiaty takie ladne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja bym zakopała w ziemi; musisz się jednak liczyć z tym, że za rok nie zakwitnie tak obficie, nawet jeśli będziesz go jeszcze teraz nawozić. Wszystkie ro sliny "pędzone" opłacają to tym, że potem potrzebują roku do nabrania sił. W każdym razie na pewno w ziemi będzie miał lepiej, niż w domuu, w doniczce

   Usuń
 3. Och, jak ja lubie tulipany!
  Szkoda, ze w domu maja za cieplo i tak szybko przekwitaja.
  U mnie juz ladnie kwitna, tylko jakos nie moge sie wybrac z aparatem do ogrodka.

  Motylek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero posadziłam je w większej ilości. zawsze jakoś tak traktowałam je po macoszemu.

   Usuń
 4. Anno, podałam Twoje dane z fb Polce, które niedawno w Dublinie kupiła domek i oszalała na tle ogródka ! Twoje rady jako wysoko kształconego fachowca są bezcenne. Ta Polka pisze blog "tablica odjazdów"

  OdpowiedzUsuń