środa, 25 kwietnia 2018

Bray, Co.WicklowNiedzielna wycieczka trasą Bray-Graystones wzdłuż wybrzeża klifowego. Cóż mogę tu pisać poza tym, że pogoda była piękna, a dzięki temu widoki wspaniałe?


Już chwilę po wkroczeniu na szlak i spojrzeniu wstecz ukazauje się nam Bray w innej postaci.

Trasa nie była trudna, ale też nie polecałabym jej rodzinom z wózkami, bo na dalszym etapie spaceru trzeba będzie nosić wózek na barkach.


Dołem ciągną się tory kolejowe i pociągiem właśnie wróciliśmy do Bray, bo dla moich dzieci był to pierwszy dłuższy spacer po zimie. Nie chcieliśmy ich zniechęcać.Pogoda dopisała - wszak była to długo oczekiwane ocieplenie, dla tubylców objawiające się jako upał. Nad morzem nie można było nazwać tego gorącem, wszak wiatr urywający głowę dawał się we znaki i zdecydowanie obniżał temperaturę.
Woda ujawniała różne odcienie, grając z promieniami słońca.Sporo ludzi "wyszło" na kajaki:


Wjazd do jednego z tuneli, którymi poruszają się pociągi.


Spojrzenie w górę:
Było sporo turystów, choć my przyjechaliśmy tam we wczesnych godzinach. Minęła nas wycieczka z Francji, potem ludzie mówiący po niemiecku i chyba hiszpańsku. W końcu Monika nie wytrzymała i skomentowała: już nie mogę! Nikt tu nie mówi normalnie!(czyli po angielsku:) )

Obiecaliśmy sobie z A., że wrócimy tam w wakacje sami i przejdziemy trasą w górę. A tym, którzy chcą pooglądać piękne zdjęcia, polecam zajrzenie do galerii

3 komentarze:

 1. Dawno temu mieszkaliśmy jakieś 15 minut spacerem od tego miejsca. Pięknie tam jest! I można łazić z rodziną trzypokoleniową, bez ryzyka...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piękne miejsce, chętnie bym tak pospacerowała.
  U nas kwiecień idzie na rekord i ma szansę zostać najpiękniejszym miesiącem roku (w moim subiektywnym rankingu) - idealny czas na takie spacery, ale plenery w mojej okolicy się nie umywają do Twoich;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne miejsce,jakże piękne kolory wody,super ujęcia gór,świetna
  pani fotograf jesteś,

  OdpowiedzUsuń