sobota, 2 grudnia 2017

Wpadamy w wir
....świątecznych przygotowań.

Z tej okazji przyciągnęłam(przesadzam, przywiozłam w bagażniku) taki pniaczek, w celu wykorzystania do dekoracji. Przeliczyłam się jednak... Okazało się, że półmetrowy pień, to trochę za dużo, jak na nasze mieszkanie. Wywędrował do ogrodu i chyba ma się dobrze. Pokażę go przy innej okazji, bo z tym mchem i porostami, wpasował się idealnie w otoczenie.Za to ciemiernik - Helleborus niger - dostał swoje tymczasowe miejsce na półce w pokoju dziennym. Niedługo rozwinie kwiaty, a na wiosnę powędruje na stałe do ogrodu. Opiszę go wtedy szerzej, bo wart jest uwagi za swą niezwykłość i prostotę obsługi.
     


W związku ze szkolnymi jasełkami, Iza przyszła z życzeniem, żebym wymyśliła coś, bo ona będzie owieczką.... Z pomocą przyszedł internet i wzór ze strony Repeat Crafter Me Jeszcze nie skończyłam projektu, a Monika poprosiłą o taką samą.......zatem jako wypełnienie, w celu uzyskania kształtu do zdjęcie, posłużyła czapka Moni. Projekt jest absolutnie fantastyczny i przy tym prosty do wykonania(i szybki)Pobawiłam się papierową wikliną....
i na jutro już mam wieniec adwentowy. Bazę wykonałam inaczej, bez tych skośnych splotów. Zwyczajnie owinęłam rurkami koło zrobione z pogniecionych gazet. W ten sposób szybciej uzyskałam krążek. Potem tylko doplotłam - tym razem według wzoru - podstawki pod świece.Dołożyłam jodłę i ostrokrzew i to wszystko.... skromnie, ale tak, jak tym razem mi się spodobało. Ostrokrzew robi tu cały efekt, bo jest po prostu piękny!!!! Kolejna roślina warta uwagi za nieskomplikowaną obsługę.
Narysowałam też kilka kartek świątecznych, posiłkując się wzorami z netu i dodając coś od siebie.


7 komentarzy:

 1. Widzę, że przygotowania świąteczne idą pełną parą!
  Moje dzieci już dopytują KIEDY będzie choinka i ile dni do Bożego Narodzenia...

  Motylek

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba mam ciemiernika w moim ogrodzie; musze sie przyznac, ze ode mnie zadniej obslugi nie dostaje (ale i tak kwitnie cala zime). Podobaja mi sie te kartki, ktore zrobilas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akcenty świąteczne zaczynają dominować,kartki super,wieniec piękny a czapki pomysłowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny wieniec adwentowy! Kartki też bardzo mi się podobają. Owieczkowa czapeczka też super. Ja uplotłam choinkę z papierowej wikliny, fajna zabawa. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Artystka z Ciebie! Piękne wszystkie dekoracje, ale ręcznie rysowane kartki są bezkonkurencyjne:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś czarodziejką, Aniu! Ilekroć do Ciebie zajrzę, zawsze wpadam w zachwyt i znajdują coś wyjątkowego. Znów mnie oczarowałaś. Czapka owca cudo, a wieniec adwentowy aż bym podkradła (czy tą papierową wiklinę gdzieś można kupić, czy sama robisz?). No i nie ma to jak własnoręcznie robione kartki świąteczne...

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie opisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń