niedziela, 16 listopada 2014

W ogródku mokro...
..., znikają powoli kolory, zaczyna królować zieleń; zimowa, przytłumiona zieleń.

Posadziłam w tym roku dwa bluszcze:Powoli zaczynają się rozrastać, wypuściły już kilka ładnych długich pędów, które skróciłam i zdążyłam ukorzenić.Goździki, które kupuję w sklepie z przeznaczeniem do wazonu, miały kilka ładnych, młodych pędów. Odłamałam je i wsadziłam do wilgotnej ziemi gdzieś w sierpniu. Od tamtej pory wyrosły i oto co przedstawiają:
Mam nadzieję, że zdążą wykwitnąć przez prawdziwymi przymrozkami. Te, które na razie nas nawiedziły, były na tyle delikatne, że nei pozostawiły śladu na naszych roślinach.Pąki goździków sa już duże, nabrzmiałe i naprawdę mam nadzieję na ujrzenie kwiatów jeszcze przez świętami.


Miałam dziś pisać o jednej z naszych wycieczek, ale nie mogłam się zebrać. Wybrałam temat, kilka zdjęć i jakoś mi przeszło. Wykorzystałam więc temat zastępczy. Szkoda tylko, że nie uwieczniłam moich pierwiosnków, które ponownie zaczęły wypuszczać kwiaty.

2 komentarze:

  1. Pierwiosnki zaczynają Ci kwitnąć u progu zimy? A to dopiero miła niespodzianka:)
    Ten bluszcz z pierwszego zdjęcia, to jeden z moich ulubionych:) A czy te pietruszkowe listki obok niego, to nie jest złocień maruna? Zaprzyjaźniona blogerka wykopała je ostatnio w ogródku i przysłała mi pocztą, i listki wyglądają tak samo, jak te, jak na drugim zdjęciu.
    Złocień maruna leczy bóle głowy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. u mnie pierwiosnki kwitną 2-3 razy do roku, a w zimie szczególnie. te listki to tylko pietruszka, która nadal buja w ogrodzie, niestety. ale za złocieniem musze się rozejrzeć

    OdpowiedzUsuń