środa, 3 sierpnia 2011

Zwycięstwo

Odniosłam zwycięstwo nad poduchą z kanapy. Czekała i czekała, ja przymierzałam się do tego i jakoś nie miałam czasu, a może natchnienia?

Wczoraj wyjęłam materiał, obmierzyłam wstępnie poduszkę, tę poniżej(aż mi się słabo robiło na widok kształtu):


Dziś zabrałam się do dzieła. Rozprułam pokrowiec, odrysowałam to co trzeba i wieczorem siadłam do maszyny z lekkim drżeniem rąk:)

Musiałam połączyć dwa różne materiały, bo już wiedziałam, że jednego, zamazianego w kwiaty......nie wystarczy na wszystko. Rozwiązałam to w ten sposób, że drugi, nowy materiał....

....pójdzie na spód, a z tego, z którego już uszyłam część pokrowca, uszyję wierzch.I oto co mi wyszło:Cieszę się niesamowicie, że wszystko sie "zeszło" na rogach i zaokrągleniach.
Linie są w miarę proste.
Nawet to łączenie dwóch różnych wzorów tak nie razi.

Generalnie, wygląda dobrze, przynajmniej w mojej ocenie. Duma tak mnie rozpiera, że nie bacząc na godzinę, musiałam o tym napisać:)

Jutro podejście do bliźniaczej poduchy, a potem reszta i... kanapa będzie prawie jak nowa.

2 komentarze:

 1. Świetnie ;-) Planuję się zabrać za rewitalizację fotela ;-) niestety zawsze wymyślam jakieś wymówki i narzekam na ciągły brak czasu Poza tym bardzo podobają mi się tkaniny , które wybrałaś ;-)Zapraszam też do mnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Madlen, ja do tej pory nie skończyłam renowacji, ale mam strasznie napięty plan dnia. W chwili obecnej już kolejne poduchy domagają się renowacji i trzeba będzie przysiąść fałdów...
  Dziękuję za odwiedziny. Na pewno będę zaglądac do Ciebie.

  pozdrawiam

  Anka

  OdpowiedzUsuń